1111J5000390KUT
Mfr.Part #
1111J5000390KUT
Description
CAP CER 39PF 500V C0G/NP0 1111
Thickness (Max) :
0.070 1.78mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
RF, Microwave, High Frequency
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Tolerance :
±10%
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Capacitance :
39pF
Published :
Feature :
High Q, Low Loss, Ultra Low ESR
Voltage - Rated :
500V
Datasheets
1111J5000390KUT
Knowles Syfer 1111J5000390KUT
39pF 500V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Ultra Low ESR Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
1111J5000390KUT Overview
Programs on this device are of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with C0G NP0 1B being the highest temperature coefficient.
1111J5000390KUT Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm