1111J5000300JUT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1111J5000300JUT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
1111 (2828 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 30PF 500V C0G/NP0 1111
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Capacitance :
30pF
Applications :
RF, Microwave, High Frequency
Published :
Feature :
High Q, Low Loss, Ultra Low ESR
Voltage - Rated :
500V
Package / Case :
1111 (2828 metric)
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Thickness (Max) :
0.070 1.78mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±5%
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
1111J5000300JUT
Knowles Syfer 1111J5000300JUT
30pF 500V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Ultra Low ESR Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
1111J5000300JUT Overview
A program's size/dimension is 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 1B and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
1111J5000300JUT Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm