1111J5000300GUT
Mfr.Part #
1111J5000300GUT
Description
CAP CER 30PF 500V C0G/NP0 1111
Ceramic Capacitors
Published :
Thickness (Max) :
0.070 1.78mm
Voltage - Rated :
500V
Feature :
High Q, Low Loss, Ultra Low ESR
Capacitance :
30pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±2%
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Applications :
RF, Microwave, High Frequency
Datasheets
1111J5000300GUT
Knowles Syfer 1111J5000300GUT
30pF 500V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Ultra Low ESR Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
1111J5000300GUT Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is C0G NP0 1B.
1111J5000300GUT Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm