1111J5000150KUT
Mfr.Part #
1111J5000150KUT
Description
CAP CER 15PF 500V C0G/NP0 1111
Surface Mount, MLCC
Published :
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Feature :
High Q, Low Loss, Ultra Low ESR
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±10%
Capacitance :
15pF
Thickness (Max) :
0.070 1.78mm
Voltage - Rated :
500V
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Applications :
RF, Microwave, High Frequency
Datasheets
1111J5000150KUT
Knowles Syfer 1111J5000150KUT
15pF 500V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Ultra Low ESR Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
1111J5000150KUT Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0 1B.
1111J5000150KUT Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm