1111J3005P10HQT
Mfr.Part #
1111J3005P10HQT
Description
CAP CER 5.1PF 300V C0G/NP0 1111
Thickness (Max) :
0.070 1.78mm
Feature :
High Q, Low Loss
Capacitance :
5.1pF
Factory Lead Time :
8 Weeks
Voltage - Rated :
300V
Tolerance :
±0.05pF
Applications :
GENERAL PURPOSE
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Datasheets
1111J3005P10HQT
Knowles Syfer 1111J3005P10HQT
5.1pF 300V Ceramic Capacitor ±0.05pF C0G NP0 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
1111J3005P10HQT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
1111J3005P10HQT Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm