1111J3001P50HQT
Mfr.Part #
1111J3001P50HQT
Description
CAP CER 1.5PF 300V C0G/NP0 1111
Capacitance :
1.5pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
300V
Thickness (Max) :
0.070 1.78mm
Package / Case :
1111 (2828 metric)
Factory Lead Time :
8 Weeks
Temperature Coefficient :
C0G NP0
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Applications :
GENERAL PURPOSE
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Feature :
High Q, Low Loss
Tolerance :
±0.05pF
Datasheets
1111J3001P50HQT
Knowles Syfer 1111J3001P50HQT
1.5pF 300V Ceramic Capacitor ±0.05pF C0G NP0 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
1111J3001P50HQT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
1111J3001P50HQT Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm