1111J3001P20HQT
Mfr.Part #
1111J3001P20HQT
Description
CAP CER 1.2PF 300V C0G/NP0 1111
Applications :
GENERAL PURPOSE
Voltage - Rated :
300V
Thickness (Max) :
0.070 1.78mm
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Factory Lead Time :
8 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±0.05pF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Feature :
High Q, Low Loss
Capacitance :
1.2pF
Datasheets
1111J3001P20HQT
Knowles Syfer 1111J3001P20HQT
1.2pF 300V Ceramic Capacitor ±0.05pF C0G NP0 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
1111J3001P20HQT Overview
Programs on this device are of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with C0G NP0 being the highest temperature coefficient.
1111J3001P20HQT Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm