1111J3000331KQT
Mfr.Part #
1111J3000331KQT
Description
CAP CER 330PF 300V C0G/NP0 1111
Thickness (Max) :
0.070 1.78mm
Voltage - Rated :
300V
Capacitance :
330pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Feature :
High Q, Low Loss
Tolerance :
±10%
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Applications :
GENERAL PURPOSE
Factory Lead Time :
8 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Datasheets
1111J3000331KQT
Knowles Syfer 1111J3000331KQT
330pF 300V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
1111J3000331KQT Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0.
1111J3000331KQT Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm