1111J3000270GQT
Mfr.Part #
1111J3000270GQT
Description
CAP CER 27PF 300V C0G/NP0 1111
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Thickness (Max) :
0.070 1.78mm
Voltage - Rated :
300V
Capacitance :
27pF
Tolerance :
±2%
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
GENERAL PURPOSE
Datasheets
1111J3000270GQT
Knowles Syfer 1111J3000270GQT
27pF 300V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
1111J3000270GQT Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0.
1111J3000270GQT Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm