1111J3000111KQT
Mfr.Part #
1111J3000111KQT
Description
CAP CER 110PF 300V C0G/NP0 1111
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
110pF
Tolerance :
±10%
Applications :
GENERAL PURPOSE
Voltage - Rated :
300V
Thickness (Max) :
0.070 1.78mm
Datasheets
1111J3000111KQT
Knowles Syfer 1111J3000111KQT
110pF 300V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
1111J3000111KQT Overview
A program's size/dimension is 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
1111J3000111KQT Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm