1111J3000111GQT
Mfr.Part #
1111J3000111GQT
Description
CAP CER 110PF 300V C0G/NP0 1111
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±2%
Thickness (Max) :
0.070 1.78mm
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Voltage - Rated :
300V
Applications :
GENERAL PURPOSE
Capacitance :
110pF
Datasheets
1111J3000111GQT
Knowles Syfer 1111J3000111GQT
110pF 300V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
1111J3000111GQT Overview
A 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is C0G NP0.
1111J3000111GQT Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm