1111J2K00150GQT
Mfr.Part #
1111J2K00150GQT
Description
CAP CER 15PF 2KV C0G/NP0 1111
Capacitance :
15pF
Voltage - Rated :
2000V 2kV
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Tolerance :
±2%
Thickness (Max) :
0.070 1.78mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
1111J2K00150GQT
Knowles Syfer 1111J2K00150GQT
15pF 2000V 2kV Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
1111J2K00150GQT Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0.
1111J2K00150GQT Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm