1111J2K00100JQT
Mfr.Part #
1111J2K00100JQT
Description
CAP CER 10PF 2KV C0G/NP0 1111
Tolerance :
±5%
Thickness (Max) :
0.070 1.78mm
Voltage - Rated :
2000V 2kV
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Capacitance :
10pF
Datasheets
1111J2K00100JQT
Knowles Syfer 1111J2K00100JQT
10pF 2000V 2kV Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
1111J2K00100JQT Overview
A program's size/dimension is 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
1111J2K00100JQT Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm