1111J250P600BQT
Mfr.Part #
1111J250P600BQT
Description
CAP CER 0.6PF 250V C0G/NP0 1111
Thickness (Max) :
0.070 1.78mm
Voltage - Rated :
250V
Tolerance :
±0.1pF
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
0.6pF
Datasheets
1111J250P600BQT
Knowles Syfer 1111J250P600BQT
0.6pF 250V Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
1111J250P600BQT Overview
Programs on this device are of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with C0G NP0 being the highest temperature coefficient.
1111J250P600BQT Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm