1111J2508P20BQT
Mfr.Part #
1111J2508P20BQT
Package / Case
Axial, Can
Description
CAP CER 8.2PF 250V C0G/NP0 1111
Ceramic Capacitors
Polarization :
Polar
Packaging :
Bulk
Voltage - Rated :
25V
Tolerance :
-10%, +75%
Mounting Type :
Through Hole
Series :
TE
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 85°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Capacitance :
8μF
Ratings :
Size / Dimension :
0.248 Dia x 0.512 L (6.30mm x 13.00mm)
Lead Spacing :
ESR (Equivalent Series Resistance) :
Surface Mount Land Size :
Height - Seated (Max) :
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Package / Case :
Axial, Can
Datasheets
1111J2508P20BQT
Knowles Syfer 1111J2508P20BQT
TE 8µF 25V Ceramic Capacitor -10%, +75% 0.248 Dia x 0.512 L (6.30mm x 13.00mm) -40°C ~ 105°C Through Hole Axial, Can
1111J2508P20BQT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.248 Dia x 0.512 L (6.30mm x 13.00mm).
1111J2508P20BQT Features
a size/dimension of 0.248 Dia x 0.512 L (6.30mm x 13.00mm)