1111J2504P00HQT
Mfr.Part #
1111J2504P00HQT
Description
CAP CER 4PF 250V C0G/NP0 1111
Voltage - Rated :
250V
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
4pF
Thickness (Max) :
0.070 1.78mm
Tolerance :
±0.05pF
Applications :
RF, Microwave, High Frequency
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Datasheets
1111J2504P00HQT
Knowles Syfer 1111J2504P00HQT
4pF 250V Ceramic Capacitor ±0.05pF C0G NP0 1B 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
1111J2504P00HQT Overview
This device's program size/dimension is 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
1111J2504P00HQT Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm