1111J2500620JQT
Mfr.Part #
1111J2500620JQT
Description
CAP CER 62PF 250V C0G/NP0 1111
Thickness (Max) :
0.070 1.78mm
Voltage - Rated :
250V
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Capacitance :
62pF
Datasheets
1111J2500620JQT
Knowles Syfer 1111J2500620JQT
62pF 250V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
1111J2500620JQT Overview
A program's size/dimension is 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
1111J2500620JQT Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm