1111J2500241JQT
Mfr.Part #
1111J2500241JQT
Description
CAP CER 240PF 250V C0G/NP0 1111
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Tolerance :
±5%
Capacitance :
240pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.070 1.78mm
Voltage - Rated :
250V
Datasheets
1111J2500241JQT
Knowles Syfer 1111J2500241JQT
240pF 250V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
1111J2500241JQT Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
1111J2500241JQT Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm