1111J2006P80HQT
Mfr.Part #
1111J2006P80HQT
Description
CAP CER 6.8PF 200V C0G/NP0 1111
Thickness (Max) :
0.070 1.78mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±0.05pF
Voltage - Rated :
200V
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Capacitance :
6.8pF
Datasheets
1111J2006P80HQT
Knowles Syfer 1111J2006P80HQT
6.8pF 200V Ceramic Capacitor ±0.05pF C0G NP0 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
1111J2006P80HQT Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0.
1111J2006P80HQT Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm