1111J2002P00BQT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1111J2002P00BQT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
1111 (2828 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 2PF 200V C0G/NP0 1111
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.070 1.78mm
Tolerance :
±0.1pF
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Applications :
GENERAL PURPOSE
Package / Case :
1111 (2828 metric)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
200V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Factory Lead Time :
8 Weeks
Feature :
High Q, Low Loss
Capacitance :
2pF
Datasheets
1111J2002P00BQT
Knowles Syfer 1111J2002P00BQT
2pF 200V Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
1111J2002P00BQT Overview
A program's size/dimension is 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
1111J2002P00BQT Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm