1111J2000471JQT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1111J2000471JQT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
1111 (2828 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 470PF 200V C0G/NP0 1111
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Package / Case :
1111 (2828 metric)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated :
200V
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
C0G NP0
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Applications :
GENERAL PURPOSE
Thickness (Max) :
0.070 1.78mm
Feature :
High Q, Low Loss
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Factory Lead Time :
8 Weeks
Capacitance :
470pF
Datasheets
1111J2000471JQT
Knowles Syfer 1111J2000471JQT
470pF 200V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
1111J2000471JQT Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0.
1111J2000471JQT Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm