1111J2000430JQT
Mfr.Part #
1111J2000430JQT
Description
CAP CER 43PF 200V C0G/NP0 1111
Voltage - Rated :
200V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.070 1.78mm
Capacitance :
43pF
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Tolerance :
±5%
Datasheets
1111J2000430JQT
Knowles Syfer 1111J2000430JQT
43pF 200V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
1111J2000430JQT Overview
A 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is C0G NP0.
1111J2000430JQT Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm