1111J2000301GQT
Mfr.Part #
1111J2000301GQT
Description
CAP CER 300PF 200V C0G/NP0 1111
Voltage - Rated :
200V
Thickness (Max) :
0.070 1.78mm
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Tolerance :
±2%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
300pF
Datasheets
1111J2000301GQT
Knowles Syfer 1111J2000301GQT
300pF 200V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
1111J2000301GQT Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is C0G NP0.
1111J2000301GQT Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm