1111J2000181JQT
Mfr.Part #
1111J2000181JQT
Description
CAP CER 180PF 200V C0G/NP0 1111
Voltage - Rated :
200V
Capacitance :
180pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Tolerance :
±5%
Thickness (Max) :
0.070 1.78mm
Datasheets
1111J2000181JQT
Knowles Syfer 1111J2000181JQT
180pF 200V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
1111J2000181JQT Overview
Ceramic capacitor is 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm in size/dimension for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to C0G NP0.
1111J2000181JQT Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm