1111J2000180FQT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1111J2000180FQT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
1111 (2828 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 18PF 200V C0G/NP0 1111
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Tolerance :
±1%
Package / Case :
1111 (2828 metric)
Factory Lead Time :
8 Weeks
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Capacitance :
18pF
Feature :
High Q, Low Loss
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
GENERAL PURPOSE
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Thickness (Max) :
0.070 1.78mm
Voltage - Rated :
200V
Datasheets
1111J2000180FQT
Knowles Syfer 1111J2000180FQT
18pF 200V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
1111J2000180FQT Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
1111J2000180FQT Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm