1111J2000151GQT
Mfr.Part #
1111J2000151GQT
Description
CAP CER 150PF 200V C0G/NP0 1111
Thickness (Max) :
0.070 1.78mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Capacitance :
150pF
Voltage - Rated :
200V
Tolerance :
±2%
Datasheets
1111J2000151GQT
Knowles Syfer 1111J2000151GQT
150pF 200V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
1111J2000151GQT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
1111J2000151GQT Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm