1111J1K09P10HQT
Mfr.Part #
1111J1K09P10HQT
Description
CAP CER 9.1PF 1KV C0G/NP0 1111
Voltage - Rated :
1000V 1kV
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±0.05pF
Published :
Capacitance :
9.1pF
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Thickness (Max) :
0.070 1.78mm
Datasheets
1111J1K09P10HQT
Knowles Syfer 1111J1K09P10HQT
9.1pF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±0.05pF C0G NP0 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
1111J1K09P10HQT Overview
Ceramic capacitor is 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm in size/dimension for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to C0G NP0.
1111J1K09P10HQT Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm