1111J1K09P10DQT
Mfr.Part #
1111J1K09P10DQT
Description
CAP CER 9.1PF 1KV C0G/NP0 1111
Tolerance :
±0.5pF
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Capacitance :
9.1pF
Voltage - Rated :
1000V 1kV
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.070 1.78mm
Datasheets
1111J1K09P10DQT
Knowles Syfer 1111J1K09P10DQT
9.1pF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
1111J1K09P10DQT Overview
This device's program size/dimension is 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
1111J1K09P10DQT Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm