1111J1K03P30BQT
Mfr.Part #
1111J1K03P30BQT
Description
CAP CER 3.3PF 1KV C0G/NP0 1111
Thickness (Max) :
0.070 1.78mm
Voltage - Rated :
1000V 1kV
Capacitance :
3.3pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Tolerance :
±0.1pF
Datasheets
1111J1K03P30BQT
Knowles Syfer 1111J1K03P30BQT
3.3pF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
1111J1K03P30BQT Overview
A 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is C0G NP0.
1111J1K03P30BQT Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm