1111J1K01P30HQT
Mfr.Part #
1111J1K01P30HQT
Description
CAP CER 1.3PF 1KV C0G/NP0 1111
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Thickness (Max) :
0.070 1.78mm
Tolerance :
±0.05pF
Capacitance :
1.3pF
Voltage - Rated :
1000V 1kV
Datasheets
1111J1K01P30HQT
Knowles Syfer 1111J1K01P30HQT
1.3pF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±0.05pF C0G NP0 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
1111J1K01P30HQT Overview
A 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is C0G NP0.
1111J1K01P30HQT Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm