1111J1K00240JQT
Mfr.Part #
1111J1K00240JQT
Description
CAP CER 24PF 1KV C0G/NP0 1111
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
1000V 1kV
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Capacitance :
24pF
Thickness (Max) :
0.070 1.78mm
Datasheets
1111J1K00240JQT
Knowles Syfer 1111J1K00240JQT
24pF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
1111J1K00240JQT Overview
A 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is C0G NP0.
1111J1K00240JQT Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm