1111J150P300DQT
Mfr.Part #
1111J150P300DQT
Description
CAP CER 0.3PF 150V C0G/NP0 1111
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Thickness (Max) :
0.070 1.78mm
Tolerance :
±0.5pF
Capacitance :
0.3pF
Voltage - Rated :
150V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
1111J150P300DQT
Knowles Syfer 1111J150P300DQT
0.3pF 150V Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
1111J150P300DQT Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
1111J150P300DQT Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm