1111J1505P60CQT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1111J1505P60CQT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
1111 (2828 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 5.6PF 150V C0G/NP0 1111
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
5.6pF
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Feature :
High Q, Low Loss
Factory Lead Time :
8 Weeks
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Thickness (Max) :
0.070 1.78mm
Voltage - Rated :
150V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Package / Case :
1111 (2828 metric)
Applications :
GENERAL PURPOSE
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±0.25pF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Datasheets
1111J1505P60CQT
Knowles Syfer 1111J1505P60CQT
5.6pF 150V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
1111J1505P60CQT Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0.
1111J1505P60CQT Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm