1111J1500821GQT
Mfr.Part #
1111J1500821GQT
Description
CAP CER 820PF 150V C0G/NP0 1111
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Tolerance :
±2%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
820pF
Voltage - Rated :
150V
Thickness (Max) :
0.070 1.78mm
Datasheets
1111J1500821GQT
Knowles Syfer 1111J1500821GQT
820pF 150V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
1111J1500821GQT Overview
Ceramic capacitor is 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm in size/dimension for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to C0G NP0.
1111J1500821GQT Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm