1111J1500390JQT
Mfr.Part #
1111J1500390JQT
Description
CAP CER 39PF 150V C0G/NP0 1111
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
150V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.070 1.78mm
Capacitance :
39pF
Datasheets
1111J1500390JQT
Knowles Syfer 1111J1500390JQT
39pF 150V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
1111J1500390JQT Overview
This device's program size/dimension is 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
1111J1500390JQT Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm