1111J1500131GQT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1111J1500131GQT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
1111 (2828 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 130PF 150V C0G/NP0 1111
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Thickness (Max) :
0.070 1.78mm
Voltage - Rated :
150V
Capacitance :
130pF
Feature :
High Q, Low Loss
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Package / Case :
1111 (2828 metric)
Factory Lead Time :
8 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Applications :
GENERAL PURPOSE
Tolerance :
±2%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
1111J1500131GQT
Knowles Syfer 1111J1500131GQT
130pF 150V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
1111J1500131GQT Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is C0G NP0.
1111J1500131GQT Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm