1111J1005P60DQT
Mfr.Part #
1111J1005P60DQT
Description
CAP CER 5.6PF 100V C0G/NP0 1111
Thickness (Max) :
0.070 1.78mm
Voltage - Rated :
100V
Tolerance :
±0.5pF
Capacitance :
5.6pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Datasheets
1111J1005P60DQT
Knowles Syfer 1111J1005P60DQT
5.6pF 100V Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
1111J1005P60DQT Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0.
1111J1005P60DQT Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm