1111J1002P40HQT
Mfr.Part #
1111J1002P40HQT
Description
CAP CER 2.4PF 100V C0G/NP0 1111
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.070 1.78mm
Tolerance :
±0.05pF
Voltage - Rated :
100V
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Capacitance :
2.4pF
Datasheets
1111J1002P40HQT
Knowles Syfer 1111J1002P40HQT
2.4pF 100V Ceramic Capacitor ±0.05pF C0G NP0 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
1111J1002P40HQT Overview
This device's program size/dimension is 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
1111J1002P40HQT Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm