1111J1002P20HQT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1111J1002P20HQT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
1111 (2828 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 2.2PF 100V C0G/NP0 1111
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Voltage - Rated :
100V
Tolerance :
±0.05pF
Applications :
GENERAL PURPOSE
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Package / Case :
1111 (2828 metric)
Feature :
High Q, Low Loss
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Factory Lead Time :
8 Weeks
Capacitance :
2.2pF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.070 1.78mm
Datasheets
1111J1002P20HQT
Knowles Syfer 1111J1002P20HQT
2.2pF 100V Ceramic Capacitor ±0.05pF C0G NP0 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
1111J1002P20HQT Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0.
1111J1002P20HQT Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm