111122K00270FQT
Mfr.Part #
111122K00270FQT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
1111 (2828 metric)
Description
CAP CER 27PF 2KV C0G/NP0 1111
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Capacitance :
27pF
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Voltage - Rated :
2000V 2kV
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Tolerance :
±1%
Package / Case :
1111 (2828 metric)
Factory Lead Time :
6 Weeks
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Feature :
High Q, Low Loss, Non-Magnetic
Applications :
GENERAL PURPOSE
Datasheets
111122K00270FQT
Knowles Syfer 111122K00270FQT
27pF 2000V 2kV Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Non-Magnetic Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)