111122K00120GQT
Mfr.Part #
111122K00120GQT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
1111 (2828 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 12PF 2KV C0G/NP0 1111
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Capacitance :
12pF
Package / Case :
1111 (2828 metric)
Feature :
High Q, Low Loss, Non-Magnetic
Tolerance :
±2%
Factory Lead Time :
9 Weeks
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Applications :
GENERAL PURPOSE
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Voltage - Rated :
2000V 2kV
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Datasheets
111122K00120GQT
Knowles Syfer 111122K00120GQT
12pF 2000V 2kV Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Non-Magnetic Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)