111122K00100FQT
Mfr.Part #
111122K00100FQT
Description
CAP CER 10PF 2KV C0G/NP0 1111
Tolerance :
±1%
Applications :
GENERAL PURPOSE
Voltage - Rated :
2000V 2kV
Capacitance :
10pF
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Factory Lead Time :
9 Weeks
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
111122K00100FQT
Knowles Syfer 111122K00100FQT
10pF 2000V 2kV Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Non-Magnetic Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)