111121K00151JQT
Mfr.Part #
111121K00151JQT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
1111 (2828 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 150PF 1KV C0G/NP0 1111
Stock
119
In Stock :
119
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Capacitance :
150pF
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Feature :
High Q, Low Loss, Non-Magnetic
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Package / Case :
1111 (2828 metric)
Tolerance :
±5%
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Applications :
GENERAL PURPOSE
Voltage - Rated :
1000V 1kV
Factory Lead Time :
9 Weeks
Datasheets
111121K00151JQT
Knowles Syfer 111121K00151JQT
150pF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Non-Magnetic Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)