111121500152JQT
Mfr.Part #
111121500152JQT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
1111 (2828 metric)
Description
CAP CER 1500PF 150V C0G/NP0 1111
Stock
63
In Stock :
63
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Capacitance :
1500pF
Feature :
High Q, Low Loss, Non-Magnetic
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Package / Case :
1111 (2828 metric)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
150V
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Tolerance :
±5%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Applications :
GENERAL PURPOSE
Factory Lead Time :
9 Weeks
Datasheets
111121500152JQT
Knowles Syfer 111121500152JQT
1500pF 150V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Non-Magnetic Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)