10TVE150ML
Mfr.Part #
10TVE150ML
Manufacturer
Panasonic
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Description
CAP TANT POLY 150UF 10V 2917
Stock
909
In Stock :
909
Manufacturer :
Panasonic
Product Category :
Tantalum - Polymer Capacitors
Capacitance :
150µF
Mount :
Surface Mount
HTS Code :
Life (Hours) :
1000 hours
Height Seated (Max) :
0.118 3.00mm
Feature :
GENERAL PURPOSE
Factory Lead Time :
14 Weeks
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Packing Method :
TR
Published :
2017
Voltage - Rated DC :
10V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Manufacturer Size Code :
D3L
Operating Temperature :
-55°C~125°C
REACH SVHC :
No SVHC
Series :
POSCAP™ TV
Tolerance :
±20%
ESR (Equivalent Series Resistance) :
25mOhm @ 100kHz
Case Code (Metric) :
7343
Lead Free :
Lead Free
Terminal Shape :
J BEND
Type :
Molded
Polarity :
POLARIZED
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
ECCN Code :
EAR99
Case Code (Imperial) :
Leakage Current :
0.15mA
Width :
4.3mm
Ripple Current :
2400mA
Tan Delta :
0.1
Mounting Type :
Surface Mount
Length :
7.3mm
Lifetime @ Temp :
1000 Hrs @ 125°C