10NCF32RE
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
10NCF32RE
Manufacturer
Ohmite
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 32 OHM 1% 10W AXIAL
Manufacturer :
Ohmite
Product Category :
Through Hole Resistors
Features :
Moisture Resistant
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Resistance :
32 Ohms
Package :
Bulk
Height - Seated (Max) :
Package / Case :
Axial
Operating Temperature :
Failure Rate :
Power (Watts) :
10W
Series :
Axiohm
Size / Dimension :
0.313" Dia x 1.563" L (7.95mm x 39.70mm)
Composition :
Wirewound
Supplier Device Package :
Number of Terminations :
2
Product Status :
Active
Tolerance :
±1%
Datasheets
10NCF32RE
32 Ohms, 10W, Wirewound,