10KESS1BFPWDM
Mfr.Part #
10KESS1BFPWDM
Manufacturer
TE Connectivity Corcom Filters
Description
KES 10A 1S SPADE WYE 520VAC
Stock
50
In Stock :
50
Manufacturer :
TE Connectivity Corcom Filters
Product Category :
Power Line Filter Modules
Voltage - Rated DC :
Current :
10 A
Mounting Type :
Chassis Mount
Package :
Box
Inductance :
Filter Type :
Three Phase (Wye)
Frequency - Operating :
50 ~ 60Hz
Applications :
GENERAL PURPOSE
Operating Temperature :
-25°C ~ 85°C
Product Status :
Active
Approval Agency :
CSA, UL
Termination Style :
Quick Connect
Configuration :
Single Stage
Voltage - Rated AC :
520V
Series :
KEP
Datasheets
10KESS1BFPWDM
TE Connectivity Corcom Filters 10KESS1BFPWDM
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CORD 18AWG 5-15P - 320-C13 7.50'
    POWER CONN ASSY P SER 2 6" WIRE
    POWER ENTRY MOD M SER 8.5" LEADS
    GA310 DA PLUG ASSY=F6824
    CABLE ASSEMBLY 4POS W/6" LEAD
Catalog related products
  • SCHURTER
    LINE FILTER 125/250VAC 6.5A TH
  • XP Power
    EMC FILTER, CHASSIS MOUNT, ITE,
  • Delta Electronics
    LINE FILTER 115/250VAC 3A CHAS
  • Delta Electronics
    LINE FILTER 75VAC 7A SMD
  • Schaffner EMC, Inc.
    LINE FILTER 250VAC 3A TH