10KESS1AFPWDM
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
10KESS1AFPWDM
Manufacturer
TE Connectivity Corcom Filters
Description
KES 10A 1S SPADE WYE 440VAC
Stock
56
In Stock :
56
Manufacturer :
TE Connectivity Corcom Filters
Product Category :
Power Line Filter Modules
Mounting Type :
Chassis Mount
Series :
KEP
Configuration :
Single Stage
Applications :
GENERAL PURPOSE
Approval Agency :
CSA, UL
Termination Style :
Quick Connect
Current :
10 A
Voltage - Rated AC :
440V
Voltage - Rated DC :
Operating Temperature :
-25°C ~ 85°C
Package :
Box
Frequency - Operating :
50 ~ 60Hz
Filter Type :
Three Phase (Wye)
Product Status :
Active
Inductance :
Datasheets
10KESS1AFPWDM
TE Connectivity Corcom Filters 10KESS1AFPWDM
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CORD 18AWG 5-15P - 320-C13 7.50'
    POWER CONN ASSY P SER 2 6" WIRE
    POWER ENTRY MOD M SER 8.5" LEADS
    GA310 DA PLUG ASSY=F6824
    CABLE ASSEMBLY 4POS W/6" LEAD
Catalog related products
  • SCHURTER
    LINE FILTER 125/250VAC 6.5A TH
  • XP Power
    EMC FILTER, CHASSIS MOUNT, ITE,
  • Delta Electronics
    LINE FILTER 115/250VAC 3A CHAS
  • Delta Electronics
    LINE FILTER 75VAC 7A SMD
  • Schaffner EMC, Inc.
    LINE FILTER 250VAC 3A TH