10KEPS10AFPWVM
Mfr.Part #
10KEPS10AFPWVM
Manufacturer
TE Connectivity Corcom Filters
Description
KEP 10A 1S HIGH PLUS SP WYE 440
Stock
6
In Stock :
6
Manufacturer :
TE Connectivity Corcom Filters
Product Category :
Power Line Filter Modules
Package :
Box
Applications :
Converter
Product Status :
Active
Frequency - Operating :
50 ~ 60Hz
Configuration :
Single Stage
Inductance :
Current :
10 A
Voltage - Rated AC :
440V
Series :
KEP
Voltage - Rated DC :
Termination Style :
Terminal Block
Mounting Type :
Chassis Mount
Filter Type :
Three Phase (Wye)
Operating Temperature :
-25°C ~ 85°C
Approval Agency :
CSA, UL
Datasheets
10KEPS10AFPWVM
TE Connectivity Corcom Filters 10KEPS10AFPWVM
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CORD 18AWG 5-15P - 320-C13 7.50'
    POWER CONN ASSY P SER 2 6" WIRE
    POWER ENTRY MOD M SER 8.5" LEADS
    GA310 DA PLUG ASSY=F6824
    CABLE ASSEMBLY 4POS W/6" LEAD
Catalog related products
  • SCHURTER
    LINE FILTER 125/250VAC 6.5A TH
  • XP Power
    EMC FILTER, CHASSIS MOUNT, ITE,
  • Delta Electronics
    LINE FILTER 115/250VAC 3A CHAS
  • Delta Electronics
    LINE FILTER 75VAC 7A SMD
  • Schaffner EMC, Inc.
    LINE FILTER 250VAC 3A TH