10KEPS10AFPW
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
10KEPS10AFPW
Manufacturer
TE Connectivity Corcom Filters
Description
KEP 10A 1S HIGH PLUS SP WYE 440
Stock
6
In Stock :
6
Manufacturer :
TE Connectivity Corcom Filters
Product Category :
Power Line Filter Modules
Frequency - Operating :
50/60Hz
Voltage - Rated AC :
440V
Termination Style :
Terminal Block
Operating Temperature :
-25°C ~ 85°C
Base Product Number :
10KEPS10
Applications :
Converter
Mounting Type :
Chassis Mount
Approval Agency :
CSA, UL
Filter Type :
Three Phase (Wye)
Series :
KEP
Package :
Box
Product Status :
Active
Current :
10 A
Configuration :
Single Stage
Datasheets
10KEPS10AFPW
TE Connectivity Corcom Filters 10KEPS10AFPW
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CORD 18AWG 5-15P - 320-C13 7.50'
    POWER CONN ASSY P SER 2 6" WIRE
    POWER ENTRY MOD M SER 8.5" LEADS
    GA310 DA PLUG ASSY=F6824
    CABLE ASSEMBLY 4POS W/6" LEAD
Catalog related products
  • SCHURTER
    LINE FILTER 125/250VAC 6.5A TH
  • XP Power
    EMC FILTER, CHASSIS MOUNT, ITE,
  • Delta Electronics
    LINE FILTER 115/250VAC 3A CHAS
  • Delta Electronics
    LINE FILTER 75VAC 7A SMD
  • Schaffner EMC, Inc.
    LINE FILTER 250VAC 3A TH